Przemysław Rudź - The City - audiofilska płyta winylowa 180G

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

  • Czas realizacji: Na miejscu
  • szt.
  • 159,00 zł / szt.

Przemysław Rudź - The City - audiofilska płyta winylowa 180G | DMM | gatefold

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dotarł do nas długo wyczekiwany winyl albumu „The City” Przemysława Rudzia. Album w wersji CD miał swoją premierę na Audio Video Show w 2023 r. i został niezmiernie miło przyjęty przez publiczność podczas spotkania z Artystą. Oceniając warstwę muzyczno – aranżacyjną, ale także jakość materiału stworzonego przez Artystę musimy jednoznacznie stwierdzić, iż album ten jest wzorową realizacją w zakresie przestrzenności sceny muzycznej, a także jej rozmiarów i trójwymiarowości. Takie opinie docierały do naszego wydawnictwa, od osób które nabyły płytę CD. Po przesłuchaniu czarnego krążka zaś, aspekt ten nabrał jeszcze bardziej efektownego rozmachu. Na winylu, elektroniczny kontent zapisanej ścieżki rozszerza się jeszcze bardziej, a efekt trójwymiarowości sprawia wrażenie, że jesteśmy niejako otoczeni przez kosmiczny przebieg muzycznej odysei pod banderą „The City”. Płytę warto nabyć nie tylko dla samych walorów aranżacyjnych czy kapitalnej ścieżki muzycznej, ale również ze względu na referencyjną jakość nagrania, która z powodzeniem nadaje się do testowania sprzętu audio, a w tym, przede wszystkim gramofonów i wkładek gramofonowych. Zapraszamy Państwa w tą kosmiczną podróż na kosmicznym winylowym krążku! 

Zespół DNA • AUDIO
Mecenat Wydawniczy „The City” – Przemysława Rudzia

Od Autora:

Tematyka miasta to archetypiczna koncepcja w klasycznej muzyce elektronicznej. Postanowiłem wziąć ją na warsztat i przygotować osobistą muzyczną wizję życia w aglomeracji, która daje wiele szans, ale zastawia również wiele pułapek. Szaleństwo codzienności i pogoń za realizacją swoich marzeń – tych prawdziwych i tych, które nam podświadomie narzucono, to obraz współczesnego człowieka. Muzyka powinna odpowiadać na te wyzwania, dawać oddech i skłaniać do refleksji. Mam nadzieję, że materiał zawarty na tej płycie będzie właśnie tego typu remedium na cywilizacyjną gonitwę, w której coraz bardziej się zatracamy. Życzę miłych wrażeń podczas odsłuchu.

Przemysław Rudź, Gdańsk, wrzesień 2023

Od Wydawcy:

Muzyka Przemysława Rudzia to wulkan energii, wybuchający na wielu planetach odległych nie o lata świetlne, a dźwiękowe. Album ten to zbiór nagrań, które mogłyby towarzyszyć dalekim odysejom kosmicznym, do udziału w których Autor zachęca Słuchaczy.

Ową dźwiękową podróż najlepiej odbywać przy stonowanym świetle, w pokoju odsłuchowym oraz przy włączonym napędzie sonicznym z amplifikacji lampowej. Muzyczna przestrzeń jaką dają wzmacniacze lampowe doskonale komponuje się z dźwiękowymi wydarzeniami, o których muzycznie opowiada nam Autor w swoim muzycznym koncepcie.

Płyta zrealizowana została z materiałów o „gęstości” 24 bit/96 kHz, dla maksymalnego wypełnienia muzycznego pasma informacyjnym planktonem, ale także barwą i emocjami. Oddając tę płytę w Państwa ręce mamy nadzieję, że docenicie Państwo nie tylko muzyczny artyzm twórcy reprezentującego polską szkołę klasycznej muzyki elektronicznej, ale także wysoką jakość nagrań. Żywimy nadzieję, że płyta ta stanie się dla Państwa referencyjnym materiałem odniesienia do porównań urządzeń bądź systemów audio.

Lista utworów:

Strona A:

  1. Przemysław Rudź - The City & The Man (5:46)
  2. Przemysław Rudź - Hurry Morning (9:14)
  3. Przemysław Rudź - Cog In The Machine (6:38)

Strona B:

  1. Przemysław Rudź - Knock-off Time (5:17)
  2. Television Slaves (6:52)
  3. Night Owl (9:55)

Przemysław Rudź

Przemysław Mieszko Rudź (ur. 21 marca 1976 w Elblągu) – polski kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, inżynier dźwięku i producent muzyczny, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej (m.in. Tangerine Dream, Klaus Schulze i wielu innych), wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Debiutował w 2009 roku w audycji Studio el-muzyki redaktora Jerzego Kordowicza.

Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju.

Ukończył studia na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.

Jest członkiem Stowarzyszenia Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Od 2021 roku jest członkiem rad programowych Polskiego Radia Olsztyn i TVP Olsztyn, w 2022 roku współprowadził cotygodniową audycję popularnonaukową "Pomorze – Nauka – Świat", nadawaną na antenie Polskiego Radia Gdańsk.



Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.