AVID: „Bardzo ciekawy projekt”
Kiedy w 1977 roku przyjaciel pokazał 16-letniemu Konradowi Masowi swój domowy gramofon, twierdząc, że jest doskonały, wywołało to jego życiową obsesję: stworzyć gramofon prawdziwie bezbłędny, bezkompromisowy.
W nadchodzących latach, zaczynając od zera, Konrad ponownie zbadał i zakwestionował każdy element istniejącego projektu i produkcji gramofonu, nawet jeśli podręczniki mówiły, że jest to niemożliwe. Szybko zdał sobie sprawę, że wszystkie gramofony ograniczały swoją prawdziwą wierność, zwykle dlatego, że koncentrowały się na technicznych wartościach pomiarów dudnienia, kołysania i trzepotania bez atakowania prawdziwego problemu: wibracji.
Rodzinne koneksje zapewniły Konradowi dostęp do uczelni, które chciały przetestować jego nowe teorie, zgłoszono patenty, a młody człowiek rozpoczął nawet pracę w odlewni, aby lepiej zrozumieć proces odlewania metali. Stopniowo pojawiały się nowe konstrukcje, krok po kroku radykalny projekt przechodził z papieru do produkcji i po prawie dwóch dekadach narodził się gramofon Acutus. Nie jest to ulepszenie w stosunku do istniejących talii, ale prawdziwa innowacja.
Dziś firma spełniła marzenie Konrada o zaprojektowaniu kompletnego analogowego systemu audio, od „rowka do ucha”. Począwszy od wkładek i kabli, wzmacniaczy i głośników, a teraz wszystko pomiędzy, AVID jest powszechnie uznawany za markę zapewniającą najwyższą przyjemność słuchania dzięki niestrudzonym badaniom i rozwojowi w inżynierii dźwięku.
Działając w dwóch fabrykach w Anglii, z dystrybucją w około 50 krajach, zespół AVID jest oddany przekraczaniu fizycznych i technicznych barier w poszukiwaniu czegoś więcej niż tylko jakości dźwięku i bezbłędnego wzornictwa.
Dziś Konrad jest dyrektorem generalnym firmy, którą założył w 1995 roku. Ale jest prezesem wyróżniającym się, pozostając w czołówce każdej innowacji w sprzęcie, która teraz zabiera słuchacza na całą drogę, od płyty winylowej po ostateczny dźwięk.