Stealth Audio - Indra INDRA V18 XLR - interkonekt analogowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Stealth Audio
  • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

  • Czas realizacji: Na zamówienie
  • szt.
  • 57 490,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Indra jest jednym z pierwszych produktów wyprodukowanych przez Stealth Audio, znajduje się w ofercie producenta od blisko 20 lat. W tym czasie pojawiło się około 10 generacji przewodów, stale ulepszanych przez producenta w różnych aspektach konstrukcyjnych, co oczywiście miało wpływ na brzmienie. Każda kolejna generacji Indry brzmiała pod każdym względem lepiej od poprzedniej.

Indra produkuje niezwykle neutralny przekaz dowodzący, że para neutralnych przewodów może zachować się w taki sposób, aby podkreślić cechy reszty systemu, nie wprowadzając do dźwięku praktycznie żadnej sygnatury własnej.

Kluczowe cechy projektu Indra

  • Amorficzny materiał przewodzący (drut): doskonale jednorodny, pozbawiony kryształów przewodnik, o harakterystyce przewodzenia identycznej we wszystkich kierunkach, ponieważ nie ma w ogóle struktury krystalicznej.
  • Ultracienki drut: grubość 0,001 cala (tysiąca cala). Cienki drut jest ważny dla zminimalizowania efektu naskórkowości (usuwającego szorstkość w wyższej średnicy i w górze pasma), minimalizacji błędów w dziedzinie czasu (co odpowiada za czysty, dobrze zdefiniowany bas i naturalny przekaz).
    W realistycznych wymiarach kabla, pozwala na zastosowanie autorskiej geometrii STEALTH
  • Zastrzeżona geometria kabla nierezonansowego: wielordzeniowy, rozproszony LITZ STEALTH dla Indra V10 i wersji późniejszych oraz jednożyłowy, rozproszony LITZ dla wcześniejszych wersji przewodów Indra
  • Pojedyncze żyły izolowane (w celu wyeliminowania bezpośredniego kontaktu elektrycznego, tj. interakcji galwanicznej między żyłami – w przeciwnym razie wiele nieosłoniętych żył zachowuje się jak pojedynczy grubszy drut)
  • Kontrola rezonansu elektrycznego: zaleta rozproszonego LITZ.
  • Mechaniczna kontrola rezonansu: (właściwości dielektryczne i mechaniczne płaszcza), zoptymalizowana gęstość i tłumienie. Zbyt duże tłumienie zwykle sterylizuje i tłumi dźwięk. Zbyt małe tłumienie jest jeszcze gorsze, ponieważ jest podatne na nadmierne „dzwonienie” (niepożądane niekontrolowane rezonanse w obszarze wyższych częstotliwości).
  • Charakterystyczna kontrola impedancji: zoptymalizowane relacje między pojemnością, indukcyjnością i rezystancją. Charakterystyczna impedancja Indry i jej zachowanie rezonansowe („Q” przy częstotliwościach RF) różnią się od większości innych kabli. Przykładowo, ogólna reaktancja Indry v10 jest około dwa razy niższa niż w przypadku (poprzedniej) Indry 08 i jeszcze wcześniejszych wersji Indry.
  • Dielektryk magazynujący mało energii: porowaty - tj. teflon przypominający piankę. Materiał ten ma najniższą stałą dielektryczną spośród wszystkich materiałów stałych i półstałych. Niska stała dielektryczna = niskie magazynowanie energii = szybki dźwięk. Tylko gazy (powietrze, próżnia, hel) mają jeszcze niższe stałe dielektryczne, ale teflon porowaty ma przewagę nad każdym gazem, który ma swoje właściwości mechaniczne: teflon porowaty mechanicznie zwilża drut, podczas gdy powietrze czy hel nie...
  • Zastrzeżone złącza STEALTH: niestandardowe i wysoce zaawansowane (przeprojektowane specjalnie od wersji Indra v10 w górę); bardzo niska masa całkowita, styki z litego srebra, obrabiany ultra-modyfikowany dielektryk z PTFE (Teflon®), rama z kompozytu Kevlar, obrabiane maszynowo skorupy z włókna węglowego/tytanu.
  • Zaawansowana technika zakańczania: zaciskanie wysokociśnieniowe (spawanie na zimno) zapewnia płynne przejście między drutem a złączem bez udziału pośrednika (lutu);

Złącza RCA i XLR

Podczas podłączania kabli Indra ze złączami STEALTH RCA (oraz w pewnym zakresie również XLR) do sprzętu, należy pamiętać, że należy przyłożyć znaczną siłę osiową, aby upewnić się, że złącza Indra weszły do ​​końca w gniazdach (z tyłu urządzenia). Kiedy wkładasz te złącza, czujesz się jak przebijanie nożem zimnego kawałka masła: idzie powoli i gładko, ale ze znacznym oporem. Prosimy o cierpliwość, aby pokonać ten opór i NALEŻY włożyć złącza do końca (głęboko) w gniazda. Zwykle wymaga to podejścia do szafy sprzętowej od tyłu lub częściowego usunięcia komponentu z szafy – aby mieć swobodny dostęp do tylnego panelu, aby włożyć złącza przy użyciu siły osiowej (wzdłuż osi złącza, wzdłuż kabla).

 

Historia wersji przewodów Indra

Standardowymi złączami dla przedpremierowych wersji kabli Indry były: Cardas Ultimate (RCA) i Neutrik XLR. Wczesna produkcja (REVISION "EP"), zrealizowana do połowy 2005 roku posiadała również konektory Neutrik XLR; Jednak żaden z seryjnych kabli Indra zakończonych kablami RCA nie był nigdy wykonany ze złączami Cardas RCA. Kable Indra z wczesną produkcją (REVISION „EP”) posiadały zaprojektowane i wykonane przez firmę STEALTH opatentowane złącza RCA. Kolejne wersje produkcyjne (REWIZJA „P”) od połowy 2005 roku do końca 2007 roku posiadały już zaprojektowane przez firmę STEALTH, autorskie złącza RCA lub XLR (obrabiany dielektryk teflonowy, styki z litego srebra, obrabiane powłoki z tytanu/włókna węglowego). 

W 2007 roku Stealth Audio rozpoczął eksperymenty z Ultra-modyfikowanym PTFE (materiałem teflonowym), co doprowadziło do opracowania najnowszych zastrzeżonych złączy - zarówno RCA, jak i XLR - które wykorzystują ten rodzaj teflonu zamiast konwencjonalnego PTFE. Ultra-modyfikowany PTFE charakteryzuje się doskonałymi właściwościami dielektrycznymi (zmniejszona przepuszczalność i niższa stała dielektryczna - co zapewnia jeszcze mniejsze magazynowanie energii i dalsze zmniejszenie zniekształceń typu „crossover” w kablach i złączach), lepsze właściwości mechaniczne (znacznie mniejsze odkształcenia pod obciążeniem, wyższe wydłużenie i wytrzymałość na rozciąganie - te cechy poprawiają "przyczepność" złączy STEALTH na odpowiednikach montowanych na podwoziu), a także pozbawioną porów i wyjątkowo gładką powierzchnię - zapobiegając uwięzieniu zanieczyszczeń w zastosowaniach o wysokiej czystości. Ultra-modyfikowany PTFE jest podobny do PTFE, jedyną wizualną różnicą jest odcień niebieskiego w wersji Ultra-modyfikowanej.

Wtyczki posiadają w tej generacji przewodów wielokrotne rowki na jednym z tytanowych pierścieni na złączu RCA i obrobionych powłokach z włókna węglowego z wielorowkowymi tytanowymi pierścieniami tych nowych złączy XLR - w porównaniu z solidnymi tytanowymi powłokami w wersji "P" 2005/2006/2007 złącz XLR. Zmienił się również środkowy pin złącza RCA: ma teraz zaokrągloną końcówkę i mikro-rowki dla lepszego kontaktu. Jeśli użyje się wzmacniacza styków, te rowki „trzymają” go lepiej niż gładki kołek.

Kolejna iteracja to Indra V10, będąca najbardziej istotną pod względem dźwiękowym wersją projektu Indra od czasu przejścia z Cardas RCA i Neutrik XLR na własne zastrzeżone RCA i XLR dla produkcyjnej Indry; Indra V10 miała geometrię wielordzeniową (w porównaniu z pojedynczym rdzeniem we wszystkich poprzednich wersjach Indry); Dźwiękowo zapewniało to większe rozciągnięcie basu i, co najważniejsze – większą subiektywnie „cielesność” dźwięku („pełniejszy” dźwięk) – co niezwykle trudno wydobyć z dowolnego kabla czy sprzętu bez utraty subiektywnej klarowności, otwartości i przejrzystości. Jednak dokładnie tak brzmi Indra V10: przynajmniej tak otwarta i przejrzysta jak poprzednie wersje Indry, ale z większą „substancją”. Opatentowane złącza RCA i XLR firmy STEALTH zostały przeprojektowane dla Indra V10. Złącza V10 RCA umożliwiają co najmniej 300 instalacji i ponownych instalacji bez utraty „chwytu” na żeńskich RCA. Indra V10 jest „oficjalnie” w produkcji od 1 lutego 2011 do roku 2021. 

Najnowszą iteracją Indry wprowadzoną do produkcji w roku 2021 jest Indra V18. Wersja Indra 18 (V18) oferuje dalsze ulepszenia w stosunku do poprzednich wersji Indra w szeregu oryginalnych kluczowych funkcji Indra, bezpośrednio związanych z jakością dźwięku, oraz także ulepszenia w wyglądzie. W stosunku do V10 model V18 wprowadza:

  • specjalną geometrię (zastrzeżony system STEALTH rozproszony LITZ) splotki są oddzielone od siebie w przestrzeni na znacznie większą odległość w porównaniu ze średnicą drutu) – w celu znacznego zmniejszenia oddziaływanie elektromagnetyczne między nitkami
  • elektryczna kontrola rezonansu (ze względu na specjalną geometrię: STEALTH rozproszony LITZ)
  • mechaniczną kontrolę rezonansu (właściwości dielektryczne i mechaniczne płaszcza: gęstość i tłumienie)
  • impedancja charakterystyczna kontrola (optymalne relacje pomiędzy pojemnością, indukcyjnością i rezystancją DC)
  • własne złącza najnowszej generacji zaprojektowane i wykonane przez STEALTH + specjalna technika zakańczania (przewodzący kompozyt wzmocniony wysokociśnieniowym zaciskaniem = spawanie na zimno)

Jakość Stealth Audio

Po wykonaniu i skompletowaniu kabla STEALTH, przewód jest testowany na zastrzeżonej maszynie, zaprojektowanej i wykonanej przez zespół inżynierów Stealth Audio specjalnie do tego celu. Kable podłączamy do zacisków lub z obu stron, a osoba testująca skręca i potrząsa kablem, naśladując normalne użytkowanie. Maszyna jest w stanie rozpoznać i wyświetlić (alarm) w przypadku krótkiej utraty łączności lub zmian parametrów przewodności, nawet tak krótką chwilę trwającą kilka mikrosekund. STEALTH AUDIO nigdy nie dostarcza kabli, które nie przeszły testów wewnętrznych i gwarantuje, że produkty są w 100% niezawodne.

Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie



Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.