Solid Tech Cable Rack - stojak na kable
- Dodaj recenzję:
- Producent: Solid Tech
-
Dostępność:
Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl
-
- szt.
- 3 350,00 zł / szt.
Solid Tech Cable Rack - stojak na kable
Dostępne w następujących konfiguracjach:
- Wysokości: 875, 645, 325, 250mm (możliwa jest również długość niestandardowa)
- Kolory słupków: czarny lub srebrny
- Górna pokrywa słupków: czarna lub biała
- Nośnik kabla: czarny lub srebrny
- Zestaw nóżek: profil z czarnymi nóżkami lub profile srebrne ze srebrnymi nóżkami
W zestawie nośniki kablowe:
- Słupy o wysokości 875 mm: 4 sztuki
- Słupy o wysokości 645 mm: 3 sztuki
- Słupy o wysokości 325 mm: 2 sztuki
- Słupy o wysokości 250 mm: 1 sztuka
Dodatkowe prowadnice kabli są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.
Solid Tech Cable Rack - stojak na kable
Stojak na kable
Zwykle na początku staramy się, aby kable były dość proste i w jakimś porządku. Z czasem, gdy zaczynamy dokładać nowe sprzęty i modernizujemy system o coraz droższe kable, nie tak łatwo jest zapanować nad sytuacją za szafą i nie pomaga fakt iż w większości przypadków kupujemy dłuższe kable niż faktycznie potrzebujemy. Bałagan z okablowanie to jeden z powodów dla którego warto zaopatrzyć się w stojak na kable, ale nie jedyny. Stojaki warto stosować również ze względu na:
- Redukcję zakłóceń indukcyjności powodowanych przez blisko stykające się kable.
- Redukcję wibracji kabla spowodowanych elektrycznością lub sprzętem, gdy kabel jest umieszczony w piance z pamięcią Cable Carriers.
- Zmniejszenie ryzyka zerwania kabla ze względu na jego wagę, ponieważ stojak kablowy zapewnia dobre podparcie blisko złącza.
Używając stojaka kablowego, doświadczysz mniej podświetleń i maskowań tonalnych, czystszych transjentów, lepszą dynamikę, szerszą i głębszą scenę dźwiękową, zwiększoną ilość informacji o niskim poziomie, a także mocniejszy i bardziej jedwabisty bas.
Stojaki są dostarczane z określoną liczbą uchwytów kablowych, ale w razie potrzeby można je rozszerzyć o więcej uchwytów.
Stojak na kable może obsługiwać kable o maksymalnej średnicy 3,5 cm. Łączenie różnych rozmiarów kabli w tym samym nośniku jest możliwe, ale różnica nie powinna przekraczać średnicy 1 cm. Jeśli różnica jest większa niż 1 cm, zaleca się użycie jednego nośnika dla grubych kabli i drugiego dla cienkich kabli.
Solid Tech - Tech Talk
Nasze ponad 25 letnie doświadczenie w optymalizacji najwyższej klasy systemów audio, pozwoliło nam na zaprojektowanie i rozwinięcie systemu podstaw i stolików, które nie są zaledwie ich nośnikiem czy podstawą, ale bardzo ważnym ich elementem, bez którego każdy system jest niekompletny.
Stosując bardzo wydajne izolatory oraz system kontroli rezonansów umożliwiamy naszemu systemowi audio bez przeszkód reprodukować wszelkie emocjonalne i ekspresyjne walory muzyki, co w rezultacie sprawia, że słuchanie staje się prawdziwie High-Endowym odczuciem.
Obecnie większość audiofilów jest świadomych wpływu podstaw i stolików (oraz połączenia z nimi) na reprodukcję muzyki.
Przyczyną tego wszystkiego jest rezonans, w jaki wpadają sprzęty takie jak wzmacniacze, gramofony, odtwarzacze, przetworniki c/a. Sprawia on, że przekaz w zakresie częstotliwości gdzie się pojawia jest zakłócony.
Wielu próbowało stosować w różnych formach gumowe stożki czy też krążki, po czym odkrywali, że nie przynosiło to żadnej znaczącej poprawy dla sceny, separacji instrumentów czy innych aspektów szeroko rozumianego dźwięku. Jedyne co się zmienia to balans tonalny z podkreśleniem konkretnego przedziału częstotliwości.
To może wpłynąć na ogólny balans tonalny całego systemu, w niektórych przypadkach może to być korzystne, jednak w świecie High-Endu dwa minusy wcale nie dają plusa. Według nas tylko zapewniając optymalne otoczenie, bez żadnego swojego charakteru da się stworzyć system stereo, który pozwoli nam usłyszeć dokładnie to, co jest w nagraniu – nic nie dodając i niczego nie ujmując.
Pytanie:
- Jakie są podstawowe warunki efektywnego izolowania oraz zapewnienia czystego, niezakłóconego przekazu muzycznego w słyszalnym zakresie częstotliwości?
Odpowiedź:
- Częstotliwość rezonansu izolatora jest najważniejsza, gdyż to ona sprawia, że izolator działa. Izolator do zastosowań w audio powinien mieć częstotliwość rezonansu poniżej 5Hz. Taka częstotliwość zapewni efektywne działanie bez podbarwień tonów nawet w najniższych rejestrach w audio.
W przeciwieństwie do większości izolatorów dostępnych na rynku, nasza technologia pozwala na powtarzalną i przewidywalną poprawę niezależnie od warunków, w których pracuje.
Jako przykład można przedstawić gumowy krążek, w którym częstotliwość rezonansu przypada na najważniejsze częstotliwości basu, co sprawia, że częstotliwości poniżej bez żadnych przeszkód przenoszone są na krążek. Ponadto, gdy częstotliwość wibracji pokryje się z częstotliwością rezonansu krążka, modulacja dźwięku wzmacnia się. Przez to nieuniknione jest to, że przekaz będzie ciemniejszy i zaokrąglony.
Na temat stożków wolelibyśmy się w ogóle nawet nie wypowiadać… Chociaż w tym przypadku kwestia dotyczy raczej sposobu przekazywania wibracji. To nie przypadek, że poważniejsze firmy zajmujące się likwidowaniem drgań nie korzystają z tego typu rozwiązań.
Naturalnie, że twardy i lity stożek nie jest w stanie przeciwstawić się ruchom skręcającym, naprężającym i wyginającym pochodzącym od podłoża. Wręcz przeciwnie – przeniosą te wibracje na sprzęt. Podstawa stożka, jego umieszczenie i materiał z jakiego jest wykonany mają wpływ na to jaki charakter będą miały przeniesione wibracje i w jaki sposób podkolorują reprodukowany dźwięk. Większość stożków jest wykonanych z twardego metalu, dlatego ich częstotliwości rezonansu są wysokie (z brakiem izolacji) co sprawi, że górna część pasma będzie podbita.
To co osiąga się w ten sposób, to nie tyle lepsze warunki dla sprzętu, co po prostu inne, podkreślając w ten sposób inne rejony pasma.
Pytanie:
- Czym więc jest izolator?
Odpowiedź:
- Jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie, które sprawia, że jeden obiekt nie wpływa na drugi. Technologia zastosowana w Solid Tech pozwala na drganie jednego obiektu, ale uniemożliwia przeniesienie energii drgań na inny obiekt.
Pytanie:
- Jakie warunki musi spełnić izolator aby wypełnić powyższe kryteria?
Odpowiedź:
- Nie trzeba mieć doktoratu z fizyki by zdawać sobie sprawę z tego, że twardy i ciężki obiekt nie ma innego wyjścia niż przenoszenie wibracji na izolowany obiekt. Jako, że wibracje i rezonanse mają niepożądany wpływ na wszystkich poziomach, potrzebna jest bezwładność ruchów pomiędzy dwoma obiektami aby zapewnić skuteczną izolację. Wykorzystując zawieszenia na sprężynach i oringach o dużym stopniu bezwładności (o niskiej częstotliwości drgań i o niskim poziomie przenoszenia) na każdym poziomie skutecznie unikamy przeniesienia ruchów skręcających, naprężających i wyginających na elementy systemu.
Jedną z podstawowych zasad fizyki jest to, że energii nie da się zniszczyć, za to może ona się przekształcić w inną formę. Energia (rezonansów w tym przypadku) w wyniku sprężania i rozprężania sprężyny przekształcana jest w ciepło – a jest to forma energii zupełnie nieszkodliwa dla sprzętów audio.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie
Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.